Kuskus z cieciorką


Wyśmienity dodatek do obiadu lub samodzielny, lekki posiłek. Wiosna zawitała już na poważnie w Nasze progi. Aż się człowiek rwie, by zaprosić odrobinę koloru na swój talerz. Czas na szybki obiad, który zapewni energetycznego kopa, na aktywny dzień. Szkoda przecież spędzić dzień w kuchni, prawda? Słońce nie odpuszcza - korzystajmy.


Składniki:
kuskus
młoda kapusta lub pak choi
papryka
cieciorka
cukinia


Przygotowanie:
Warzywa dokładnie umyj i pokrój na równe kawałki. Używam cieciorki z zalewy, którą przed użyciem przepłukuję pod strumieniem gorącej wody. Jeśli nie posiadamy takiej, to równie dobrze możemy użyć suszonej, pamiętając jednak by namoczyć ją dzień wcześniej (ja wodę wymieniam przynajmniej raz). Teraz sprawa jest już wręcz banalnie prosta. Warzywa podsmażamy na patelni. Ja dodaję tylko trochę soli i pieprzu. Następnie wsypuję kuskus i jeśli mam pod ręką (a po niedzieli zwykle jest) bulion albo rosół, to dolewam. Jeśli nie mamy lub nie chcemy używać bulionu mięsnego, to jak najbardziej sprawdzi się warzywny, albo po prostu woda. Pamiętajcie by doprawić jeszcze kaszę przed podaniem. Gdy ma być to samodzielne danie, to polecam świeży koperek albo tymianek (mieszanka ziół dalmatyńskich też zalicza się do moich ulubionych). Chwila moment i gotowe. Oczywiście jeśli nasza kasza ma być dodatkiem do obiadu, to jeszcze musimy przygotować pozostałą jego część.


1 komentarz:

Dziękuję za odwiedziny. Znajdziesz mnie także na portalach społecznościowych takich jak: Facebook czy Instagram. Bądźmy w kontakcie! Z kulinarnym pozdrowieniem - Ostoja Lasu.