Czas na przygodę!


Chyba każdy jest ciekawy świata chociaż trochę. To ciekawość jest właśnie tym, co nas rozwija, co nas napędza. Ta chęć poznawania i dosłownego smakowania życia. Wielu zapewne kolekcjonowało i wciąż kolekcjonuje pocztówki z wycieczek. Poza zdjęciami, kiedyś zapisanych na kliszy i starannie selekcjonowanych, dziś bardziej chaotycznych i w ogromie ujęć cyfrowych, to była prawdziwa pamiątka. Coś do czego z przyjemnością się wraca w zimowe wieczory, czy przy rodzinnych spotkaniach.
Jak świat długi i szeroki, jest kilka rodzajów ludzi sięgających po przygodę. Dla jednych ważniejsze są widoki i obcowanie z naturą, dla innych słodkie leniuchowanie nad wodą, a jeszcze inni uwielbiają zwiedzać i odkrywać. Ja zdecydowanie należę do tej grupy, która uwielbia spędzać czas nad wodą. Ale wracając do meritum, czyli ciekawości świata. Uwielbiam podróże małe i duże. I zawsze jestem ciekawa lokalnych smaków. Nad Polskim morzem wg. mnie gofry smakują najlepiej! A na co zwracać uwagę w rejonach których nie znamy i są czasem dla nas obce nawet kulturowo? Street food! Przede wszystkim. Jak inaczej, tak naprawdę poznać dane miejsce? To jest dopiero prawdziwa przygoda. 

A gdy już wrócimy z wojaży bliskich i dalekich, warto zaznaczyć sobie na mapie to miejsce. Nawet jeśli nie mamy czasu na podróże czy odpowiednich funduszy, to zawsze możemy poczuć się jak odkrywcy za sprawą zwykłego "wyjścia na miasto". Coraz częściej przyjeżdżają FoodTruck'i czy powstają knajpki z egzotycznym jedzeniem, nie mówiąc już o inspiracjach kulinarnych, od których wręcz ugina się internet czy programy telewizyjne. Próbujmy! Smakujmy! Ja tak zagospodarowałam swoją mapę zdobywcy. Kulinarnego zdobywcy. Zaznaczam w niej rejony, czy kraje z których potrawami miałam do czynienia, czy to we własnej kuchni, czy przy okazji podróży. Zatem moja mapa, jest mapą smaku. Ile jeszcze przede mną do odkrycia..Dziś chciałam Wam przybliżyć tą ideę, która skradła moje serce. Nie tylko poprzez jej wykonanie lecz sam pomysł, mapy - zdrapki. Jest to wyśmienita zabawa nie tylko dla najmłodszych. Dzięki uprzejmości firmy PlayPrint dostałam dwie takie mapy. Jedną z nich będzie można wygrać. Jest to też wspaniały pomysł na prezent, który odnajdzie się w każdym, nawet najbardziej wymagającym wnętrzu. Również myśl na rozwój małej kolekcji. Dostępne są nie tylko mapy świata, za cel można obrać samą Europę. Sprawdźcie sami w wolnej chwili na stronie sklepu: https://shop.playprint.pl Mapy są po prostu piękne! Dobrze zapakowane i niezwykle estetycznie wykonane. A ile radości daje samo zdrapywanie!


"Gdy ciepły dzień, popływać chcę
Przez słomkę wodę pić
Na piasku spać i trawę rwać
Do lasu z tatą iść
Maliny jeść, jagody też
W kałuży szukać żab
Tu rośnie grzyb, tam ślimak śpi
Na głowę chrabąszcz spadł


Tato, już lato

Będziemy znów jeść lody
Tato, już lato
Kup bilet do przygody
Tato, już lato
Będziemy boso chodzić
Tato, już lato

Już brodę zgolić czas"
tekst: Fasolki, "Tato już lato"Regulamin konkursu:
 1. Konkurs trwa od 28.05.2018 do 01.06.2018 r. do godziny 23:59.
 2. Wyniki zostaną ogłoszone w ciągu 2 dni roboczych od daty zakończenia konkursu. 
 3. Aby wziąć udział w konkursie należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: "Jaka potrawa którą jadłeś(lub chciałbyś zjeść) wywarła na Tobie największe wrażenie i dlaczego? Zaskoczcie mnie swoją kreatywnością!
 4. Zwycięży odpowiedź, która (według zupełnie subiektywnych kryteriów) najbardziej mnie oczaruje.
 5. Będzie mi niezmiernie miło jeśli polubisz mój profil na Facebook'u lub Instagramie oraz zaprosisz znajomych do zabawy.
 6. Nagrodą jest  jedna Mapa Zdrapka świata Premium GOLD© 
 7. Jedna osoba może przesłać tylko jedno zgłoszenie.
 8. Organizatorem konkursu jest www.ostojalasu.pl, sponsorem nagrody playprint.pl
 9. Odpowiedzi na zadanie konkursowe należy udzielić pod tym postem lub w komentarzu na stronie FB
 10. Po ogłoszeniu wyników zwycięzca ma obowiązek podania organizatorowi swoich danych teleadresowych (adres, nr telefonu oraz adres e-mail) w ciągu 3 dni celem przekazania nagrody. Po tym czasie wyłonię kolejnego Zwycięzcę.
 11. Nagroda zostanie wysłana Zwycięzcy na podany adres pocztowy na terenie Polski.
 12. Udział w konkursie jest dobrowolny, bezpłatny i oznacza akceptację przez Uczestnika niniejszego Regulaminu. 
 13. Zwycięzca konkursu wyraża zgodę na przetwarzanie przez organizatora swoich danych osobowych na potrzeby konkursu i w związku z wykonaniem postanowień niniejszego Regulaminu. Zwycięzca ma prawo wglądu do swoich danych oraz ich poprawy.
 14. Konkurs nie jest sponsorowany, administrowany ani organizowany przez portal Facebook czy Instagram, ani żadne podmioty z nimi związane.
 15. Jeśli uczestników będzie mniej niż 10 lub odpowiedzi uznam za niesatysfakcjonujące, to konkurs uznaje się za nieważny i zostanie on przeprowadzony w innej formie.

1 komentarz:

 1. Jako, że ilość zgłoszeń przerosła moje najśmielsze oczekiwania - uznaję konkurs za nieważny.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny. Znajdziesz mnie także na portalach społecznościowych takich jak: Facebook czy Instagram. Bądźmy w kontakcie! Z kulinarnym pozdrowieniem - Ostoja Lasu.